Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Експертний висновок постійної комісії з питань фінансів "Про встановлення місцевих податків і зборів на території Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради", який вступає в дію з 01 січня 2021 року

Дата: 31.03.2020 15:00
Кількість переглядів: 1918

 

Експертний висновок

постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку та інвестицій щодо проекту рішення Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на території  Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради», які вводяться  в дію з 01 січня 2021 року

 

Постійна комісія з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку та інвестицій на яку покладені повноваження з питань регуляторної політики на виконання вимог статті 34 Закону України «Про і державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», розглянула проект рішення міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Слобідсько - Кульчієвецької сільської ради», які вводяться в дію з 01 січня 2021 року , з аналізом його регуляторного впливу та встановила наступне.

Розробником проекту регуляторного акту є відділ фінансів Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради. Проект рішення підготовлено відповідно до Податкового кодексу України.

1. Відповідність проекту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики, встановленим  статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

В цілому при підготовці проекту регуляторного акта витримана послідовність регуляторної діяльності: проект відповідає цілям державної регуляторної політики, а також його включено до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік, проведені роботи з регуляторної процедури:

- розміщено повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта та безпосередньо проект з аналізом його регуляторного впливу, про що проінформовано членів територіальної громади  на офіційному веб-сайті сільської ради в мережі Інтернет за адресою: slobkulchiev-gromada.dov.ua та на інформаційних стендах Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради

Зауваження та пропозиції до проекту рішення від фізичних та юридичних осіб не надходили.

Таким чином, проект регуляторного акта – «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради на 2021рік»  з аналізом його регуляторного впливу  відповідає усім принципам державної регуляторної політики, встановленим статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а саме: доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, прозорість та врахування громадської думки.

2. Відповідність проекту регуляторного акта вимогам статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо підготовки аналізу регуляторного впливу.

Стосовно вищевказаного проекту рішення розроблено аналіз регуляторного впливу, який був підготовлений до оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень та пропозицій.

Даним аналізом регуляторного впливу визначено та проаналізовано проблему, яку пропонується розв'язати шляхом державного регулювання господарських відносин, а також оцінено важливість цієї проблеми, обґрунтовано, чому визначена проблема не може бути розв'язана за допомогою ринкових механізмів і потребує державного регулювання, або  визначена проблема не може бути розв'язана за допомогою діючих регуляторних актів, та розглянуто можливість внесення змін до них.

Визначено очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акта, у тому числі здійснено розрахунок очікуваних витрат та вигод суб'єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акта.

Визначено цілі державного регулювання, та оцінено усі прийнятні альтернативні способи досягнення встановлених цілей, у тому числі ті з них, які не передбачають безпосереднього державного регулювання господарських відносин, аргументовано переваги обраного способу досягнення встановлених цілей.                                      

Описано механізми і заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта та обґрунтовано можливість досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта, та доведено, що досягнення запропонованим регуляторним актом встановлених цілей є можливим з найменшими витратами для суб'єктів господарювання, громадян та держави, а вигоди, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта, виправдовують відповідні витрати у випадку, якщо витрати та/або вигоди не можуть бути кількісно визначені.

Оцінено можливість впровадження та виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги, та ризик впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта.

Обґрунтовано строк чинності регуляторного акта, визначено показники результативності регуляторного акта та заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття.

 

Узагальнений висновок:

  Постійна комісія з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку та інвестицій за підсумками розгляду вважає, що проект регуляторного акта - проект рішення сільської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради на 2021 рік» та аналіз його регуляторного впливу відповідають вимогам ст. ст.4, 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

         

 

 

 

Заступник голови постійної комісії з

питань фінансів, бюджету,

планування соціально- еконо-

мічного розвитку та інвестицій                                                                   С. Кротік

 

31 березня 2020 року

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора