ДІЇ  НАСЕЛЕННЯ ПРИ ОБСТРІЛАХ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ  СТРІЛЕЦЬКОЇ ЗБРОЇ

Дата: 28.02.2022 08:19

ДІЇ  НАСЕЛЕННЯ ПРИ ОБСТРІЛАХ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ  СТРІЛЕЦЬКОЇ ЗБРОЇ

Стрілецька  (тобто  ручна)  зброя  -  це  саме  масове  озброєння  армій  всіх країн  та  це  та  зброя  яку  використовують  терористи.  Тому,  для  збереження власного  життя,  дії  населення  при  обстрілах  із  застосуванням  стрілецької  зброї повинні  бути  виваженими,  обережними  та  продуманими. Якщо  стрілянина  застала  вас  на  відкритому  місці,  краще  впасти  на землю  та  закрити  голову  руками,  коли  часу  на  відступ  немає  взагалі,  такий захист  не  на  багато  краще,  але  краще  ніж  нічого.  Ефективним  захистом  є  будьякий  виступ  на  місцевості  (навіть  тротуар  або  бордюр),  тіло  вбитого  або поглиблення  в  землі,  канава. Небезпечно  кудись  бігти  та  взагалі  перебувати  у  вертикальному положенні.  Якщо  людина  стоїть,  у  неї  більше  шансів  бути  пораненою,  ніж  якщо лежить.  Лежати  потрібно,  щоб  знизити  ризик  влучення  куль  (осколків).  Площа ураження  людини,  що  лежить,  знижується  в  10  разів,  бордюр  зменшує  цю площу  ще  в 2  рази. Не  варто  думати,  що  укриттям  може  бути  тільки  захисна  споруда цивільного  захисту,  як  варіант,  це  може  бути  пришляхова  канава,  просте поглиблення  в  землі,  будь-яка  кам'яна   або  бетонна  конструкція.

Де  б  ви  не  знаходились,  чи  на  лінії  вогню,  чи  за  укриттям,  потрібно прийняти  максимально  безпечне  положення  та  позу  свого  тіла.  Для  цього потрібно  прикрити  руками  важливі  артерії.  Найкраще  лягти  в  "позу  ембріона", для  цього  ноги  зігнути  у  колінах,  підтягнути  їх  до  живота,  руки  зігнути  в ліктях,  притиснувши  їх  до  корпуса,  а  шию  прикрити  долонями.  Від  прямого влучення  це  не  врятує,  але  у  випадку  осколкового  поранення  або  слабкого рикошету,  захистить  сонну  артерію  і  яремну  вену.  Крім  цього  захищені  будуть серце,  легені  та  інші  життєво  важливі  органи.  Якщо  обстановка  дозволяє,  намагайтеся  відповзти  за  найближче  укриття (виступаючі  кам'яні  та  бетонні  конструкції,  кут  будинку  і  т.п.).  Робити  це можна,  тільки  якщо  ви  не  перебуваєте  безпосередньо  на  лінії  вогню.  Повзти потрібно  щільно  пригорнувшись  до  землі,  використовуючи  по  черзі  ноги  для поштовхів  корпуса,  а  руки  для  його  підтягування.  При  цьому,  потрібно  увесь час  оглядатись  (але,  не  піднімаючи  голови),  щоб  не  виповзти  безпосередньо  до тих,  хто  стріляє.  Коли  ціль  досягнута,  переконаєтеся,  що  поруч  немає  великих вітрин  та  інших  скляних  об'єктів,  уламки,  яких  можуть  нанести  поранення  і травми.

Лежати  потрібно,  розвернувшись  ногами  убік  стрілянини,  прикривши голову  руками  та  відкривши  рот,  щоб  близький  розрив  не  порвав  барабанні перетинки.  Лежати  потрібно  до  тих  пір,  поки  стрілянина  не  затихне,  а  постріли не  будуть  звучати  досить  тривалий  час  (мінімум  5  хвилин).  Також  сигналом  до підйому  може  бути  команда  військових  або  міліції. Треба  розуміти,  що  в  приміщенні  набагато  безпечніше,  ніж  на  вулиці. У  випадку,  коли  ви  перебуваєте  дома  (на  роботі),  а  під  вікнами  раптово почалася  стрілянина,  найкраще  сховатися  в  приміщенні,  що  не  має  вікон,  у  які можуть  потрапити  кулі  (туалет,  ванна,  комора,  вітальня,  коридор).  Якщо відомо,  з  якої  сторони  ведеться  обстріл,  перейдіть  у  приміщення  протилежні  тій стороні,  на  якій  іде  стрілянина.

Не  намагайтесь  спостерігати за  подіями,  що  відбуваються  та  не  знімайте  їх  на  камеру,  супротивник може  прийняти  відблиск  об'єктива  за  снайперський  приціл  та,  не замислюючись,  відкриє  вогонь  на  поразку. Якщо  Ваше  житло  (місце  роботи)  перебуває  в  зоні  регулярних  збройних зіткнень  протиборчих  сторін,  необхідно  вжити  заходи  для  мінімізації  вашого можливого  ушкодження  або  поранення. Заклейте  вікна  клейкою  плівкою  або  просто  папером  для  запобігання розльоту  уламків  скла  при  влученні  в  нього  кулі.  Вікна,  бажано,  закрити мішками  з  піском  або  масивними  меблями,  щільно  заповненими  подушками, перинами,  мішками  з  вовняними  виробами,  тому  що  при  проходженні  через них  куля  втрачає  свою  кінетичну  енергію,  або  зовсім  зупиняється.  Завісьте меблі  із  внутрішньої  сторони  щільною  тканиною  (килимами)  для  гасіння енергії  можливих  уламків  меблів.

Посуд,  скляні  предмети  із  шаф  та  прикраси  зі  стін  зніміть  та  поставте  на підлогу. У жодному  разі  не  знаходьтесь  навпроти  вікон! Підготуйте  запас  води  на  випадок  пожежі,  запас  продовольства,  ліки  (у першу  чергу:  сильні  знеболюючі,  антисептики   та  антибіотики  широкого спектру  дії),  перев'язувальні  матеріали.