A A A K K K
для людей із порушенням зору
Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Податківці готуються до електронного декларування

Дата: 05.03.2018 10:12
Кількість переглядів: 617

Деклараційна кампанія 2018 року триває! Державна фіскальна служба України нагадує, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року. Останній день подання декларації – 2 травня 2018 року. Додаткова інформація на веб-порталі ДФС України (www.sfs.qov.ua)

Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ

Податковий календар на березень 2018 року

Середа, 7 березня 2018 Останній день сплати:

- податку на прибуток підприємства за 2017 р.; - частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за 2017 р.

Понеділок, 12 березня 2018 Останній день подання:

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за лютий (форма № 1-РС); - звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за лютий (форма № 2-РС); - звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за лютий (форма № 3-РС); - звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за лютий (форма № 1-ОА); - звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за лютий (форма № 1-ОТ).

Четвер, 15 березня 2018 Останній день подання:

- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за лютий (форма № ЗВР-1), якщо не перед¬бачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за лютий.

П’ятниця, 16 березня 2018 Останній день подання:

- заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з ІІ кварталу та розрахунку доходу за попередній календарний рік.

Вівторок, 20 березня 2018 Останній день подання:

- податкової декларації з ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю; - податкової декларації рентної плати за лютий з розрахунком: рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини; рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України; рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами; рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України. - податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за лютий у разі неподання податкової декларації на 2018 р.; - звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма № Д4 (місячна)) за лютий; - декларації акцизного податку за лютий**.

Останній день сплати

- авансового внеску з єдиного податку за березень платниками, віднесеними до першої та другої груп; - єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за лютий (крім гірничих підприємств).

Середа, 21 березня 2018 Останній день подання:

- заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІ кварталу.

Середа, 28 березня 2018 Останній день сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за лютий.

П’ятниця, 30 березня 2018 Останній день сплати:

- ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю; - акцизного податку за лютий; - рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за лютий; - рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за лютий; - рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за лютий; - рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за лютий; - плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за лютий; - податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий; - податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за лютий на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки; - військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий.

Особливості взяття на облік членів фермерських господарств, як платників єдиного внеску

Кам’янець-Подільська ОДПІ повідомляє, що частиною другою ст. 2 Закону про єдиний соціальний внесок (далі-ЄСВ) визначаються: принципи збору та ведення обліку єдиного внеску, платники єдиного внеску, порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску. Також, пунктом 1 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ визначено, що платниками єдиного внеску є, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до Законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством. Зазначимо, що платниками єдиного внеску відповідно до п. 51 частини першої ст. 4 цього Закону являються члени фермерського господарства за умови, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, тобто не є, зокрема, застрахованими особами. Нагадаємо, що застрахована особа – це фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок (п. 3 частини першої ст. 1 Закону про ЄСВ). Отже, на членів фермерських господарств, які є одночасно застрахованими особами, не поширюються дія Закону про ЄСВ щодо обов’язку взяття на облік у контролюючих органах як платників єдиного внеску і відповідно обов’язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок. У разі втрати членом фермерського господарства статусу застрахованої особи, такий член фермерського господарства зобов’язаний стати на облік у контролюючих органах як платник єдиного внеску. Базою нарахування єдиного внеску для зазначених платників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у томі числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці (п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ).

Податкова знижка на навчання - нюанси отримання

Кам’янець-Подільська ОДПІ повідомляє, що з 1 січня 2018 року для розрахунку податкової знижки за отримання освіти в вітчизняних ВУЗах й профтехнічних закладах скасовано обмеження щодо суми коштів сплачених за навчання та обмеження стосовно навчального періоду, за який здійснено таку сплату. Відтепер враховуються фактично понесені платником податку витрати. Зазначена норма, передбачена змінами внесеними до пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу. Так, платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення. При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу (пп. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 Кодексу). Крім цього, за результатами 2017 року платник податку може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов'язаної з навчанням члена сім'ї першого ступеня споріднення, незалежно від того одержує чи ні такий член сім'ї заробітну плату. Громадяни, які мають право на податкову знижку за минулий рік, можуть подати декларацію про майновий стан та доходи до 31 грудня 2018 року (включно).

Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ

 

 

Щомісячно з працівниками Кам’янець-Подільської ОДПІ проводяться оперативні наради з питань дотримання антикорупційного законодавства. На черговій нараді, яка відбулась 20 лютого 2018 року, розмова йшла про дотримання державними службовцями вимог чинного законодавства з питань електронного декларування доходів. У навчанні взяв участь старший оперуповноважений відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Хмельницькій області Головного управління ДФС у Хмельницькій області Олександр Васильчук, який нагадав присутнім основні вимоги Закону України «Про запобігання корупції». Зокрема, наголосів на необхідність своєчасного подання декларації про майновий стан та доходи та особливості заповнення окремих розділів декларації. Також повідомив про необхідність повідомляти НЗК щодо відкриття валютного рахунку або змін майнового стану. Окрема увага була приділена відображенню в е-декларації проведених операції з рухомим та нерухомим майном у 2017 році. Наприкінці наради присутні мали можливість поставити індивідуальні запитання Олександру Васильчуку стосовно електронного декларування.

Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора