Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

ЧАСТИНА ІІІ до ПОЛОЖЕННЯ Ведення обліку і складання звітності платниками єдиного податку

Дата: 11.05.2019 15:21
Кількість переглядів: 624

5. Ведення обліку і складання звітності платниками єдиного податку

Встановити, що ведення обліку і складання звітності платниками податку здійснюється відповідно до вимог статті 296 Податкового кодексу України у наступному порядку:

Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації Книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги, у разі обрання способу ведення Книги у паперовому вигляді.

    • єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації Книги обліку доходів та витрат такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги.
    • єдиного податку третьої групи (юридичні особи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2, 44.3 статті 44 Податкового кодексу України.

Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 5.1. цього Положення.

Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 1.3. цього Положення, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.

Платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду. Податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси.

Отримані протягом податкового (звітного) періоду доходи, що перевищують обсяги доходів, встановлених пунктом 1.3. цього Положення, відображаються платниками єдиного податку в податковій декларації з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 6.6.1-6.6.5 цього пункту.

Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 1.3. цього Положення, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи - підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України.

При цьому у податковій декларації окремо відображаються обсяг доходу, оподаткований за ставками, визначеними для платників єдиного податку першої та другої груп, обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15%, обсяг доходу, оподаткований за новою ставкою єдиного податку, обраною згідно з умовами, визначеними цим Положенням, авансові внески, встановлені пунктом 5.1. цього Положення.

Подання податкової декларації у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, звільняє таких платників від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду.

      • єдиного податку другої групи у податковій декларації окремо відображають:
    • щомісячні авансові внески, визначені пунктом 5.1 цього Положення;
    • обсяг доходу, оподаткований за кожною з обраних ними ставок єдиного податку;
    • обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15% (у разі перевищення обсягу доходу).
      • єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці) у податковій декларації окремо відображають:
    • обсяг доходу, оподаткований за кожною з обраних ними ставок єдиного податку;
    • обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15% (у разі перевищення обсягу доходу).
      • єдиного податку третьої групи (юридичні особи) у податковій декларації окремо відображають:
    • обсяг доходу, що оподаткований за відповідною ставкою єдиного податку, встановленою для таких платників пунктом 3.4. цього Положення;
    • обсяг доходу, що оподаткований за подвійною ставкою єдиного податку, встановленою для таких платників пунктом 3.4. цього Положення (у разі перевищення обсягу доходу).
      • разі застосування іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цьому пункті, здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку першої і другої груп, платники єдиного податку в податковій декларації додатково відображають окремо доходи, отримані від здійснення таких операцій.
    • перевищення обсягу доходу відображається у податковій декларації за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення.

При цьому отримана сума перевищення доходу, встановленого для платників єдиного податку першої і другої груп, не включається до обсягу доходу, з якого сплачується наступна обрана ставка такими платниками єдиного податку.

    • декларація складається наростаючим підсумком з урахуванням норм підпунктів 6.6. і 6.7. цього Положення. Уточнююча податкова декларація подається у порядку, встановленому Податковим кодексом України.
    • єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.

            Така податкова декларація складається з урахуванням норм пунктів 6.6. і 6.7. цього Положення та не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов'язання.

            Форми  податкових  декларацій платника  єдиного  податку,  визначених пунктами  6.4. і 6.5. цього Положення, затверджуються в порядку, встановленому статтею 46 Податкового кодексу України.

            Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

    • першої групи;
    • другої і третьої груп (фізичні особи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора