ПОЛОЖЕННЯ про порядок обчислення та сплати транспортного податку на території Слобідсько-Кульчієвецької  сільської ради

Дата: 11.05.2019 15:46

до рішення Слобідсько-Кульчієвецької

сільської ради від     червня 2019 року ___,  п.5

про порядок обчислення та сплати транспортного податку

на території Слобідсько-Кульчієвецької  сільської ради

1. Загальні положення
    1. про порядок обчислення та сплати транспортного податку (далі у тексті – Положення) визначає правові засади його справляння та обов’язкові елементи податку у відповідності до Податкового кодексу України.
    2. податок входить до складу податку на майно, який належить до місцевих податків.
    3. наведені у цьому Положенні вживаються у значеннях, визначених у Податковому кодексі України.
    4. цього Положення є обов’язковими для дотримання фізичними та юридичними особами-платниками транспортного податку, та контролюючими органами.
        1. Платники податку

2.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування.

1. Об’єкти оподаткування

3.1. Об’єктами оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (Така вартість визначається Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за методикою, затвердженою постановою КМУ від 18.02.2016 № 66).

1. База оподаткування

4.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 3.1. цього Положення.

1. Ставка податку та податковий період
    1. податку становить 25 000 гривень на календарний рік за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 3.1. цього Положення.
    2. податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

1. Порядок обчислення та сплати податку
    1. суми податку з об’єкта (об’єктів) оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове (податкові) повідомлення-рішення про сплату суми (сум) податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
    2. податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за встановленою формою.

У відповідності до підпункту 267.7.1. пункту 267.7. статті 267 Податкового кодексу України транспортний податок сплачується за об’єкти оподаткування, які зареєстровані на території Слобідсько-Кульчієвецької  сільської ради і зараховується до сільського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Строки сплати податку

7.1. Транспортний податок сплачується:

• фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
  • юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

• та  відповідальність за порушення податкового законодавства
    • за дотриманням вимог податкового законодавства України щодо справляння транспортного податку на території Слобідсько-Кульчієвецької  сільської ради здійснюють відповідні контролюючі органи.
    • порушення податкового та іншого законодавства України при обчисленні та сплаті транспортного податку платники податку несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

Секретар сільської ради                                                  А.В. Войцеховський