Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Куріння в громадських місцях

Дата: 07.06.2019 15:11
Кількість переглядів: 436

Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) встановлено заборону паління в таких місцях:
? у вагонах (в тому числі тамбурах) приміських поїздів, у невстановлених для куріння місцях у поїздах місцевого і дальнього сполучення, а також у метрополітенах;
? на річкових і морських суднах окрім спеціально відведених місць;
? в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах або трамваях.
Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а у разі повторного протягом року порушення – штраф від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян).
Встановити грошовий еквівалент таких стягнень не складно шляхом проведення нехитрих математичних обчислень. Для цього всього лиш слід пам’ятати, що розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян (встановленого Податковим кодексом України) становить 17 грн, а тому штраф за вчинення правопорушення вперше буде накладено в діапазоні від 51 грн – 170 грн., а от за повторне – від 170 грн – 340 грн.
Власне, наведені вище положення ст. 175.1 КУпАП є бланкетними, і спрямовують нас до ЗУ «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (далі - Закон), який було суттєво доповнено Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів», що набрав чинності 16 грудня 2012 року. 
Відповідно до ст. 13 ЗУ «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів забороняється: 
1. у ліфтах і таксофонах;
2. у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
3. у приміщеннях та на території навчальних закладів;
4. на дитячих майданчиках;
5. у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно – оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; (наприклад - футбольних стадіонах);
6. у під’їздах житлових будинків;
7. у підземних переходах;
8. у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
9. у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
10.у приміщеннях об’єктів культурного призначення 
11.у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
12. на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів. 
Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: 
1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
3) у приміщеннях гуртожитків;
4) в аеропортах та на вокзалах. 
У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".
У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
Консультація підготовлена, фахівцями Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
(м. Кам'янець-Подільський, вул. Пушкінська, 44, тел. (03849) 5-01-59, 5-01-62)

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора