Шануймо наші традиції!

Дата: 08.07.2019 15:46

Купальське свято - одне з найбільш таємничих і магічних свят, що дісталося нам від наших пращурів.
Кожного року, ніч на Івана Купала наповнена обрядами, пов'язаними з водою, вогнем і травами. Основна їх частина виконується вночі. Раніше також вважалося обов'язковим скупатися до заходу сонця, а ближче до вечора на височинах або біля річок розпалити багаття. У цю ніч вибиралися наречені та відбувалися шлюбні обряди: молоді стрибали через багаття, тримаючись за руки, обмінювалися вінками, шукали містичні квітки папороті.
Святкування Івана Купала і до сьогоднішнього дня залишається незмінною українською традицією, яку дотримуються мало не у всіх містах України.
Слобідсько-Кульчієвецька об’єднана територіальна громада не відстає від традицій святкування Івана Купала, а саме, у селі Яруга біля річки Баговичка, на вихідні 6-7 липня просто неба з відтворенням купальських обрядів, відбувалося дійство.
Святкова програма була завершена традиційними обрядами стрибків через багаття, плетінням вінків та пусканням їх на воду.