Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Пити забруднену воду небезпечно

Дата: 26.06.2019 16:07
Кількість переглядів: 473

Рясні опади упродовж квітня - червня цього року наробили біди, затопивши людям городи, підвали і будинки, а також вони змили увесь непотріб з полів, в такий спосіб підвищивши рівень забруднення ґрунтових вод нітратами. А отже, якість води у криницях і джерелах, звідки ми її беремо, стала такою, що її не можна пити і готувати на ній їжу.
Така нітратна вода надзвичайно небезпечна для організму, особливо для дітей з перших місяців життя, адже може викликати так звану воднонітратну метгемоглобінемію. Це таке отруєння, внаслідок якого розвивається кисневе голодування організму, що призводить до важких наслідків, і навіть смерті. Тому заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник - 50 міліграмів на 1 літр води. Насамперед, це стосується дітей і вагітних жінок.
До слова, забруднена нітратами (навіть у смертельних дозах) вода — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Але її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни тощо. До того ж, кип'ятіння води, забрудненої нітратами, не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність удвічі.
Отже, будьте уважними до свого здоров'я та здоров'я своїх дітей, адже, є можливість лабораторно дослідити воду з колодязів, свердловин, зразки води до фільтра та після фільтра. 
Кам’янець-Подільський міськрайонний відділ ДУ «ХОЛЦ МОЗ України», що знаходиться за адресою: с. Мукша Китайгородська, вул. Матросова, 30 А проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної, криничної, фасованої) щодо визначення наступних показників: 
? показників епідемічної безпеки - мікробіологічні, паразитологічні дослідження;
? санітарно-хімічних показників безпечності та якості: органолептич- них, фізико-хімічних, санітарно-токсикологічних, в т.ч. дослідження вмісту нітратів.
Наша установа також надає консультації та послуги з проведення дезінфекції води криниць.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора