A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Порядок вивезення дитини за межі України

Дата: 25.11.2019 14:16
Кількість переглядів: 5

Процедура вивезення дітей, які не досягли шістнадцяти років, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених ними, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, здійснюється за нотаріально посвідченим дозволом другого з батьків.
Без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, дитина може виїхати за межі України у разі:
• якщо другий з батьків є іноземцем або особою без
громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
• якщо в закордонному паспорті матері або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України до іншої держави чи відмітка про взяття на постійний консульський облік (Постанова Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 733)
Окрім того, згода батька на вивезення дітей за кордон не потрібна при пред’явленні таких документів:
? свідоцтва про смерть другого з батьків;
? рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з
батьків;
? рішення суду про визнання другого з батьків безвісно
відсутнім;
? рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
? рішення суду про надання дозволу на виїзд з України
громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу
другого з батьків;
? довідка про народження дитини, видана органом РАЦСу, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України
? довідка про наявність боргу по аліментам, видана державним або приватним виконавцем.

Консультація підготовлена, фахівцями Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
(м. Кам'янець-Подільський, вул. Пушкінська, 44, тел. (03849) 5-01-59, 5-01-62)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора