Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

"Місто Добра"

Дата: 13.11.2020 13:45
Кількість переглядів: 501

 

Кожні 3 дні до інтернатів України потрапляють 250 дітей, і кожні 3 дні там помирає одна дитина! 95% цих дітей могли б ніколи не опинитись у інтернаті, бо вони – не сироти, а діти з бідних родин!

На жаль, службам у справах дітей простіше забрати дитину з проблемної родини, ніж допомогти сім’ї подолати складну ситуацію. Така малеча все дитинство проведе у інтернаті, бо усиновлення при живих батьках неможливе. 

На жаль, бідність – стає перепоною для отримання людиною освіти, лікування, захисту своїх інтересів. Але бідність – це не вирок для люблячої родини. Бідні батьки  – не погані батьки! І якщо вчасно підтримати сім’ю, то можна змінити всю долю дитини. Ми можемо не допустити потрапляння дітей до інтернату!

Багато мам проживають з дітьми за межею бідності, у страшних умовах, без елементарних необхідних речей. Часто складну ситуацію неможливо вирішити разово: грошима, речами чи словами підтримки.  Наприклад, деякі мами випускниці інтернатів чи мами, що самі виросли у неблагополучних сім’ях, не мають жодних навичок по догляду за дітьми, не розуміють моделі поведінки “мама-дитина”. Їх самих ніколи не обіймали і не любили, не вчили та не підказували, як потрібно варити їжу, утримувати побут.

Саме тому гостро необхідними є патронатний  стаціонарний нагляд та навчання, підтримка без осуду. Така комплексна допомога повинна надаватися педагогами, педіатрами, психологами, у спілкуванні з іншими мамами та в атмосфері дружніх відносини в умовах антикризового центру!

ЩО ТАКЕ МІСТО ДОБРА?

“Місто Добра» – це благочинний всеукраїнський проект, великий комплекс надання соціальних послуг та притулку найбіднішим сім’ям задля збереження дитини в сім’ї.https://misto-dobra.com.ua/wp-content/uploads/2020/10/2-300x241.jpeg

В “Місті добра” борються за кожну маму для дитини, тут мами-безхатьки, мами-сироти та випускниці інтернатів, мами, розчавлені домашнім насильством і байдужістю, знайдуть прихисток і підтримку. Кожна мама отримає індивідуальний план свого особистісного зростання, з планами на майбутню освіту, здобуття професії. Буде визначено необхідний термін перебування в Місті відповідно до поставлених завдань та цілей. Основна мета: надати можливість отримати роботу, щоб мама могла сама доглядати та забезпечувати дитину в належних умовах. “Місто добра” – це місце, для якого не будуть важливі бюрократичні приписки, віросповідання, національна приналежність. «Місто добра» – це пункт підтримки для діток і мам, які зможуть проживати тут доти, доки не подолають кризу, доки не стануть вільно та впевнено відчувати себе у суспільстві. Головна ознака “Міста добра” – це дитина поруч з мамою!

Притулок для мам із дітьми виник з нагальної необхідності. Все більше жінок звертались до фонду та просили про прихисток та порятунок для себе і своїх дітей. На початку, він існував в орендованій будівлі. За кілька років роботи у ній “Місто Добра” допомогло майже 600 малюкам. Та у 2018-му з’явилось розуміння, що “Місто Добра” потребує власної будівлі. По-перше, жоден орендований дім не вміщав усіх, хто звертався по допомогу зі всієї України. По-друге, будинки не було облаштовані для проживання великої кількості малечі різного віку одночасно, не були враховані принципи інклюзивності, яких потребували мами і діти у різних фізичних станах, та із різним здоров’ям. Так розпочалося наше велике будівництво.

https://misto-dobra.com.ua/wp-content/uploads/2020/10/121267543_3372276629493812_3604566363562006261_n.jpg

Зараз “Місто Добра” – це справжній благочинний комплекс. Кілька будівель, прибудинкова територія. Все це повністю спроєктовано та побутовано саме під потреби кризового центру. 

А ще, все будівництво відбулося повністю за благочинні кошти. “Місто Добра” не фінансуватиметься державою, воно існує лише завдяки небайдужим людям, які переймаються життям знедолених дітей! Протягом всього будівництва звичайні люди, представники бізнеси та громадських організацій підтримували нашу ідею своїм вкладом – фізичним, матеріальним, творчим, інформаційним чи емоційним.

У цьому Місті кожен може стати місіонером добра, доглядати за дітьми та піклуватися про них. Імена благодійників, які допомогли у придбанні, будівництві, облаштуванні території милосердя “Міста Добра” назавжди залишаться на фасадній стіні, де цеглинка за цеглинкою вбудовуватимуться імена людей зі щирим і добрим серцем!

Та на цьому наша діяльність не завершена. Для свого існування “Місто Добра” щоденно потребує підтримки небайдужих – на оплату комунальних рахунків, на купівлю їжі, ліків, засобів гігієни та усього іншого, що необхідно нашим підопічним. Більшість із них потрапляють у центр тільки із тими речами, що вдягнуті на них.  Тому ми звартаємося до кожної людини із щирим серцем – підтримайте “Місто Добра”! Допоможіть нам перетворити його на територію абсолютної любові, прийняття та допомоги тим, хто зневірився у людській доброті. Навіть найменший ваш вклад стає цеглинкою чийогось щасливого дитинства!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора