Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

З 17 березня 2021 року набрав чинності Закон № 1231-IX, який посилює кримінальну відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху у стані сп’яніння.

Дата: 31.03.2021 13:26
Кількість переглядів: 368

З 17 березня 2021 року набрав чинності Закон № 1231-IX, який посилює кримінальну відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху у стані сп’яніння.

Так, Кримінальний кодекс України доповнили новою                          статтею 286-1 «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння».

Нові положення вводять відповідальність за:

  1. порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, – каратимуть позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років;
  2. ті самі діяння, вчинені в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, якщо вони заподіяли потерпілому тяжке тілесне ушкодження, – каратимуть позбавленням волі на строк від трьох до восьми років із позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до восьми років;
  3. ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого, – каратимуть позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років;
  4. ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, – каратимуть позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від семи до десяти років.

Особа, яка вчинила порушення правил дорожнього руху у нетверезому стані, не зможе звільнятися від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям; у зв’язку з примиренням винного з потерпілим; у зв’язку з переданням особи на поруки; у зв’язку зі зміною обстановки. Окрім того, така особа не може бути звільнена від відбування покарання з випробуванням.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора