Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Завершується кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами протягом 2020 року

Дата: 22.04.2021 11:59
Кількість переглядів: 252

 

 

Кам’янець - Подільська ДПІ нагадує, що громадянам, які одноосібно обробляли у минулому році земельні ділянки  понад 2 гектари, необхідно подати декларацію про отримані доходи.

Порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюється нормами Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до норм якого подавати податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) необхідно і одноосібникам, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції (п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).  

Крім того, при отриманні у 2020 році доходів від надання в оренду (суборенду, емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець (громадянин-одноосібник) визначає свої податкові зобов’язання за результатами такого року у річній Декларації та сплачує податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) з таких доходів за своєю податковою адресою.

Декларація про майновий стан і доходи  за 2020 рік подається до 01 травня 2021 року(останій день подання -30.04.2021)

Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню ПДФО за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5%.

Наголошуємо, що кожен з одноосібників має можливість подати декларацію через Електронний кабінет. Вхід до Електронного кабінету – за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Так, платники податків можуть звернутись в Центр обслуговування платників Кам’янець – Подільської ДПІ до відокремленого пункту реєстрації користувачів Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС (далі – КН ЕДП ІДД ДПС) для отримання електронних довірчих послуг, телефон для попереднього запису +3800967682496.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора