Обережно! Пташиний грип

Дата: 12.05.2021 10:39

В Україні ускладнилася епізоотична ситуація щодо високопатогенного грипу птиці (ВПГ), який виявлено в Київській, Херсонській, Миколаївській та Тернопільській областях.

Грип птиці – гостра контагіозна вірусна інфекція, що вражає домашню, синантропну та дику перелітну птицю та спричиняє її високу загибель. Віруси захворювання можуть інфікувати і людину та несуть ризик для її здоров’я. Джерелом інфекції є хвора та перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання.

Для захисту господарств від занесення ВПГ та інших інфекційних хвороб птиці керівникам та спеціалістам птахогосподарств і власникам дворогосподарств необхідно:

- завозити яйця, молодняк тільки з благополучних щодо інфекційних хвороб господарств при наявності відповідних супровідних ветеринарних документів;

- вирощувати молодняк ізольовано від дорослої птиці, дотримуватись термінів міжциклових профілактичних перерв перед посадкою нової партії птиці;

- підтримувати ветеринарно-санітарні вимоги в приміщенні, в робочому стані ветеринарно-санітарні об’єкти (дезбар’єр, дезкилимки, санпропускники тощо);

- періодично організовувати та проводити дезінфекцію приміщень, де утримується птиця;

- здійснювати постійний нагляд за поголів’ям птахів;

- проводити регулярно заходи боротьби з гризунами, ектопаразитами, комахами, не допускати залітання санантропної птиці у пташники, кормоцехи тощо;

- послід складувати на спеціальних ізольованих майданчиках з подальшим його знезаражуванням біотермічним або іншими методами

- транспорт та тару, яка використовувалась для перевезення птиці, знезаражувати;

- працівники, які обслуговують птицю, повинні дотримуватись особистої гігієни, бути забезпечені окремим робочим одягом та взуттям, не допускати до роботи хворих працівників;

- для запобігання занесенню збудників інфекції на територію птахофабрик (ферм) і господарств різних форм власності робітникам і службовцям цих господарств забороняється придбання птиці в інших господарствах і на ринку для особистого користування.

При виявленні будь-яких відхилень від нормального фізіологічного стану птиці (стоїть або сидить у напівкоматозному стані з опущеною головою, спостерігається втрата чутливості, сльозотеча, набряки в ділянці голови, шиї, синюшність слизових оболонок, гребінця, сережок, водянистий пронос, рідше ураження дихання) власники повинні повідомити територіальні установи ветеринарної медицини.