Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Положення про туристичний збір

Дата: 13.05.2021 21:06
Кількість переглядів: 379

Додаток 10

до проекту рішення сесії

Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради від «___»_________2021р. №___

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про туристичний збір

 

 1. Платники збору
  1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених розділом 5 цього Положення.
  2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, на території Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради ;

б) фізичні особи – резиденти, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

    в)особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

            ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

    д)особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;

ж) члени сім’ї фізичної особи першого (її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені) та/або другого ступеня споріднення (її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері  і з боку батька, онуки,) які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 5.1 розділу 5 цього Положення що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

з) взяті на облік як внутрішньо переміщені особи відповідно до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", які тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268, а інформація про адресу таких місць зазначена в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи як адреса фактичного місця їх проживання/перебування.

 

 

 

 1. База справляння збору
  1. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 5.1 розділу 5 цього Положення.

 

 1.  Ставка збору

3.1. Ставка збору встановлюється для внутрішнього та в’їзного туризму у розмірі 0,3 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за кожну добу тимчасового розміщення в місцях проживання (ночівлі),

3.2. Якщо здійснюється тимчасове розміщення в місцях проживання осіб, які перебувають на території Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради на постійній основі в рамках навчально-тренувальних місій на підставі договорів міждержавної співпраці, укладених Україною на загальнодержавному рівні, – ставка збору встановлюється у  розмірі  0 відсотків.

 

 1. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі)
  1. Справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

  1.  Справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з пунктом.7.2 розділу7 цього Положення, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 5.1 розділу 5 цього Положення;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" пункту 5.1 розділу 5 цього Положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

 

 

 

 1. Особливості справляння збору
  1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, визначеними розділом 3 цього Положення у місцях справляння збору, визначених пунктом 5.1 розділу 5 цього Положення.

За один і той самий період перебування платника збору на території Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

  1.  Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до цього Положення.
  2. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

 

 

 1. Порядок сплати збору
  1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому - до 28 (29) включно).
  2. Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду
  3. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.
  4.  Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

 

 

 

 

 

Секретар сільської ради                                                                          Ігор КАРМАШ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора