Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Новини пенсійного законодавства

Дата: 03.06.2021 09:13
Кількість переглядів: 297

 

Про перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

з 1 квітня 2021 року

 

          Згідно абзацу 5 частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з 1 квітня 2020 року  проведено автоматичний перерахунок пенсій з дорахуванням страхового стажу, а в разі доцільності і заробітної плати, для 24065 працюючих пенсіонерів (або 25,2% від кількості працюючих пенсіонерів). З них отримали підвищення 7586 осіб (або 31,5% від перерахованих).

          Перерахунок  проведено для осіб, в яких від дати призначення/попереднього перерахунку (від останньої дати зарахування страхового стажу) до  01.03.2021 року пройшло не менше 24 календарних місяців, та які є отримувачами пенсій:

  • за віком, по інвалідності, в тому числі, обчислені в розмірі пенсії за віком;

  • за вислугу років при умові, що станом на 01.04.2021 року досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Перерахунку з 1 квітня 2021 року не підлягають пенсії, розмір яких  після 01.04.2019 року та/або 01.04.2021 перераховувався за зверненнями осіб відповідно до ч.4 ст.42 Закону (з дорахуванням стажу, стажу і заробітної плати після призначення/ попереднього перерахунку пенсії), або проводився після цих дат перехід з одного виду пенсії на інший.

Додаткова потреба в коштах для фінансування виплати пенсій в підвищених розмірах становить 1,31 млн.грн., середній розмір підвищення становить 172,72 грн.

Виплату перерахованих пенсій буде проведено у червні поточного року з доплатою з 1 квітня 2021 року.

 

 Особливості відпустки без збереження заробітної плати

під час карантину

 

 

Термін «карантинна відпустка» зявився в Україні з березня 2020 року, коли Законом України від 17.03.2020 року №530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» було доповнено ст.26 Закону «Про відпустки» новою нормою, а саме: у разі встановлення Кабміном карантину час перебування у відпустці без збереження заробітної плати на даний період не включається у обмежувальний термін, встановлений частиною першою цієї статті (не більше 15 календарних днів на рік).

При перебуванні працівника у такій відпустці повний місяць, йому не зараховується страховий стаж так як не сплачені страхові внески. Можливість здійснення доплати для зарахування стажу за такі вимушені відпустки діючим законодавством на даний час не передбачена. Проте, якщо працівник частину місяця відпрацював, а частину перебував у відпустці без збереження заробітної плати, і його фактична заробітна плата менша за мінімальну, роботодавець зобовязаний сплатити єдиний соціальний внесок в сумі не менше  мінімального розміру.

Проведений аналіз звітності по нарахуванню заробітних плат засвідчив, що більш як одна тисяча працівників області у майже трьохсот роботодавців перебували у відпустці без збереження заробітної плати  протягом березня- грудня 2020 року. А це не зараховано 9 місяців страхового стажу.

Шановні громадяни, звертаємо Вашу увагу, що безоплатні відпустки роботодавець може надати лише на підставі Вашої заяви. Будь-яке примусове відправлення працівників у відпустки без збереження заробітної плати є грубим порушенням законодавства про працю.

Інформацію про зарахований Вам страховий стаж та нараховану роботодавцем заробітну плату можна отримати, зареєструвавшись на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора