Територіальні громади разом боротимуться зі сміттям

Дата: 12.06.2021 10:31
Кількість переглядів: 64

У Слобідсько-Кульчієвецькій територіальній громаді відбулася визначна подія, яка зробить величезний крок у вирішенні проблеми зі сміттям. Приємно, що у цьому прагненні громада має партнерів, що дивляться в одному напрямку. Ініціативу сільської ради скоординувати зусилля у питанні поводження з побутовими відходами підтримали сусідні Китайгородська та Староушицька ОТГ. І вже сьогодні, 11 червня, переговори увінчалися укладанням тристороннього Договору про співробітництво Слобідсько-Кульчієвецької, Китайгородської та Староушицької територіальних громад в сфері управління твердими побутовими відходами. Підписи під документом поставили відповідно очільники сільських рад Юрій Волощук, Юрій Безродний та Анатолій Тимчук.

Без вагань своє добро на ратифікацію угоди дали депутати Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради, які зібралися на позачергову сесію. В інтересах кожного обранця забезпечити екологічне благополуччя у селах громади.

Меморандумом передбачається організація централізованого збору і вивезення сміття, що охопить 49 населених пунктів регіону та дозволить поліпшити якість відповідних послуг для 27 тис. мешканців. Стихійні сміттєзвалища мають піти в небуття, а громадяни повинні зрозуміти, що чисто там, де не смітять.

Важливість події засвідчив начальник управління розвитку природно-заповідної справи, економіки природокористування, природоохоронних програм та зав’язків з громадськістю ОДА Руслан Якубаш. Держава мотивує проекти муніципального співробітництва та фінансово сприяє їх реалізації.

Так, на проект планується залучити понад 19 млн грн, з яких кошти Державного фонду регіонального розвитку складуть зверх 17 мільйонів, що підуть на придбання сміттєзбиральної техніки та необхідного устаткування.