Рятувальники закликають бути обережними на воді та дотримуватися правил поведінки під час купання

Дата: 29.07.2021 11:01

Лише з початку купального сезону на водоймах області загинуло 23 особи, з них 5 дітей. Проте навіть така невтішна ситуація не лякає людей, які нехтують застереженнями співробітників Служби порятунку. Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в необладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані.

Аби запобігти нещасним випадкам на водоймах, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області вкотре закликає громадян не ризикувати своїм життям, купатися лише на дозволених пляжах, не заходити у воду напідпитку та в жодному разі не залишати дітей без нагляду.

Шановні громадяни, якщо ви бажаєте покататись на плавзасобах або поплавати у ставку чи річці, пам’ятайте елементарні правила поводження на воді.

Правила поведінки під час перебування на плавзасобах:

• сідати в човен потрібно обережно, ступаючи по центру настилу;
  • забороняється пересідати з місця на місце, сідати на борт під час руху;
  • забороняється розгойдувати човен, пірнати з нього;
  • категорично забороняється переходити з одного човна в інший;
  • забороняється перетинати курс інших плавзасобів;
  • забороняється віддалятися на човні від берега більш ніж на 100 метрів;
  • забороняється катати людей на саморобних човнах, катерах, плотах, автомобільних камерах;
  • забороняється виходити на воду за несприятливих метеорологічних умов;
  • категорично забороняється кататися на човні без рятувального жилета, також човен має бути оснащений хоча б одним рятувальним колом.

Правила поведінки під час купання у водоймах:

• забороняється купатися в місцях, не визначених місцевими органами виконавчої влади та не обладнаних для купання людей;
  • не заходити у воду в нетверезому стані;
  • забороняється заходити глибше, ніж по пояс, людям, які не вміють плавати;
  • не залишати малолітніх дітей без нагляду дорослих, адже їхня поведінка у воді непередбачувана;
  • уникайте води зі швидкою течією;
  • купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці, не пірнайте з берега, гірки, дерева;
  • у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою;
  • купатися краще там, де є рятувальні служби;
  • утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків.

Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області закликає бути вкрай обережними під час відпочинку на воді. Щоб він був для вас і ваших дітей вдалим, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!