На захисті інтересів дітей

Дата: 17.09.2021 08:42

Окружною прокуратурою проведено вивчення щодо забезпечення створення  в об»єднаних територіальних громадах служб у справах дітей, належного їх функціонування та виконання покладених законодавством завдань.

1.Вивченням встановлено, що рішенням восьмої сесії Слобідко-Кульчієвецької сільської ради №13/2021 від 31.05.2021  створено виконавчий орган ради – Службу у справах дітей  у статусі юридичної особи публічного права, штатна чисельність-3 особи.

2.Рішенням cьомої (позачергової) сесії Гуменецької сільської  ради VIII скликання №2/2021 від 04.06.2021  створено виконавчий орган ради – Службу у справах дітей Гуменецької сільської ради у статусі юридичної особи публічного права, штатна чисельність-2 особи.

3.Рішенням дев»ятої сесії Жванецької сільської  ради VIII скликання №13/2021 від 24.06.2021  створено виконавчий орган ради – Службу у справах дітей Жванецької сільської ради  у статусі юридичної особи публічного права, штатна чисельність-2 особи.

4.Рішенням дев»ятої сесії Китайгородської сільської  ради другого скликання №3/2021 від 21.05.2021  створено виконавчий орган ради – Службу у справах дітей Китайгородської сільської ради  у статусі юридичної особи публічного права, штатна чисельність-2 особи

5. Рішенням двадцять четвертої  сесії Кам»янець-Подільської міської  ради VI скликання №9 від 27.04.2012  створено виконавчий орган ради – Службу у справах дітей міської ради  у статусі юридичної особи публічного права, штатна чисельність-8 осіб.

До Єдиного державного реєстру  юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про реєстрацію юридичної особи   Служби у справах дітей.

Зокрема, взято на первинний облік дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, затверджено Положення та склад комісії з питань захисту прав дитини органу опіки та піклування сільської ради, тривають перевірки житлово-побутових умов та стану утримання дітей, які перебувають на обліку.

Вивченням встановлено, що станом на 01.09.2021 на території Орининської та Староушицької територіальних громад   створено службу у справах дітей, однак реєстрацію вказаних виконавчих органів у статусі юридичних осіб не проведено.

Рішенням десятої сесії Орининської сільської  ради VIII скликання №6/2021 від 17.08.2021  створено виконавчий орган ради – Службу у справах дітей Орининської сільської ради  у статусі юридичної особи публічного права, штатна чисельність – 3 особи, затверджено Положення про службу у справах дітей. Розпорядженням сільського голови №31 від 19.08.2021 оголошено  конкурс на зайняття вакантної посади - керівника служби у справах дітей, після проведення якого буде проведено державну реєстрацію органу.

7. Рішенням сімнадцятої сесії Староушицької селищної  ради VIII скликання №6/2021 від 27.08.2021  створено виконавчий орган ради – Службу у справах дітей Староушицької селищної ради  у статусі юридичної особи публічного права та затверджено Положення про службу у справах дітей рішенням сільської ради.  Розпорядженням селищного голови  від 31.08.2021 оголошено  конкурс на зайняття вакантної посади - керівника служби у справах дітей, після проведення якого буде проведено державну реєстрацію органу.

Окружною прокуратурою спрямовано листи  до селищної та сільських рад про надання інформації щодо створення служби у справах дітей, у тому числі щодо проведення реєстрації, штатної чисельності працівників, їх повноважень та стану реального виконання ними функціональних обов’язків.

Робота на вказаному напрямку триває.

Робота на вказаному напрямку триває.