A A A K K K
для людей із порушенням зору
Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Що робити, коли чуєте поблизу літак?

Дата: 15.03.2022 10:05
Кількість переглядів: 195

Фото без опису

Що робити, коли чуєте поблизу літак?

 

МІСЦЕ. У вас є всього декілька секунд. Падайте під стінку, тільки не навпроти вікна: під нього або в кут кімнати.

Ідеальне укриття – коридор або ванна без вікон, але якщо ви не дістанетесь туди за секунду-дві, падайте, де стоїте, і повзіть під стіну. Ні в якому разі не залишайтеся посередині кімнати: ви будете в межах конусу розльоту уламків скла та цегли з сусідніх будівель, а залізобетонні плити, якщо і ламаються то, згідно із законами фізики, навпіл, падаючи на середину кімнати.

Навіть у найгіршому випадку, якщо плита зламається, впавши під стіну, ви маєте шанс опинитися в повітряній кишені під плитою.

ПОЗА. Як при віджиманні – обличчям донизу. Руки зігнуті під корпусом, ноги максимально теж зігнуті, щоб після обрушення була можливість піднятися під вагою уламків, або хоч трохи посунутись, зробивши повітряну кишеню.

В положенні лежачи на боку або на спині піднятися ви не зможете. Ще й в обличчя прилетить щось.

Роззявити рота та заплющити очі. Щоб уникнути баротравми, роззявити максимально рота.

Після вибуху зачекати не менше хвилини-двох, поки всі уламки упадуть: вони літають досить довго. Прислухайтеся, чи не іде літак на другий захід. Потім піднімайтесь та допомагайте постраждалим, шукайте своїх сусідів, надавайте рятувальникам інформацію, в якій квартирі скільки осіб було.

Після авіаційного чи артилерійського удару по будинку обов’язково треба перекрити газ на весь будинок до приїзду газової служби, щоб попередити вторинний вибух від побутового газу.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора