Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Примірний алгоритм дій населення за сигналами оповіщення цивільного захисту “Увага всім”, “Повітряна тривога”

Дата: 10.08.2022 14:30
Кількість переглядів: 192

 

Фото без опису

ПРИМІРНИЙ АЛГОРИТМ

дій населення за сигналами оповіщення цивільного захисту “Увага всім”, “Повітряна тривога”

 

І. АЛГОРИТМ ДІЙ ВЧИТЕЛЯ ТА ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ОСОБИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ

Підготовчі заходи:

1. Учасники освітнього процесу мають заздалегідь бути ознайомлені з місцем розташування захисних споруд (найпростіших укриттів), а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах.

2. Якщо за однією захисною спорудою закріплено більше одного закладу (ЗДО та ЗЗСО), то розподіл учасників освітнього процесу за наявними спорудами відбувається з урахуванням їх місткості та розташування на місцевості.

3. Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з евакуації та укриття або Інструкції навчального закладу, які передбачені на випадок отримання сигналу.

4. Заклад освіти забезпечується покажчиками напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.

5. Під час евакуації та укриття в захисній споруді учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа з числа працівників освітнього закладу.

6. Заздалегідь встановлюються відповідальні особи, які після евакуації перевірять заклад на наявність присутніх учнів за межами захисної споруди.

 

Порядок дій при отриманні сигналу:

  1. Керівник закладу освіти отримує інформацію про надходженню відповідного сигналу «Увага всім!» від посадової особи з питань цивільного захисту населення сільської ради, через спільноту у месенджері «Viber» - «Оповіщення у сфері ЦЗ», або за допомогою мобільного додатку «Повітряна тривога», чи через онлайн ресурс «Карта повітряних тривог», з обов’язковим підтвердженням сигналу;
  2. Керівник закладу доводить отриманий сигнал оповіщення до відповідальної особи та педколективу;
  3. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення навчального закладу (шкільний дзвінок, вуличний гучномовець, автономна акустична система, тощо), або за допомогою наявних засобів зв’язку доводить інформацію до педколективу, задіяного в навчальному процесі.

2. Вчитель/вихователь має миттєво сповістити учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальний/виховний процес.

3. Відповідальна особа разом із вчителями/вихователями має скоординувати хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття).

4. Класи/групи, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні класу/групи та негайної евакуації. За можливості учні/вихованці самоорганізовуються для залишення приміщень та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування учасники виховного процесу залишають приміщення групами.

5. Відповідальні особи, повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. До вчителів/вихователів, які супроводжують молодші класи, приставити помічників.

6. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.

7. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитися біля входу/виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.

8. Учні/вихованці, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги, повинні рухатися під наглядом вчителя/вихователя до захисної споруди.

9. У середині захисної споруди, відповідальні особи забезпечують швидке розміщення учасників виховного процесу, згідно розподілу місць (по класам, групам). Після чого здійснюється повторна перевірка присутності вихованців.

10. Під час перебування в захисній споруді вчителі/вихователі та відповідальні особи вживають заходів щодо безпечного перебування учасників виховного процесу в укритті.

11. Керівник закладу, спільно з відповідальною особою забезпечує подальше отримання сигналів оповіщення, зокрема через наявні засоби зв’язку і оповіщення (телефон, інтернет, Фм- приймач на хвилі 101,5; карта повітряних тривог, додаток «Повітряна тривога», тощо);

12. Після отримання сигналу «Відбій тривоги» відповідальні особи, разом з учасниками навчального/виховного процесу, здійснюють  відповідну евакуацію з місць укриття та супровід учасників виховного/навчального процесу до відповідних місць проведення навчального процесу;

13. По завершенню заходів  евакуації з укриття, відповідальна особа оглядає укриття, вимикає засоби освітлення, оповіщення, обігріву тощо.

14. При виникненні надзвичайних подій, під час перебування учасників виховного процесу в укритті (пошкодження конструкцій укриття, елементів фортифікації, обвалу частини укриття, тощо), відповідальні особи повідомляють службу порятунку (тел. 101), заклад охорони здоров’я (103), або посадову особу з питань цивільного захисту населення сільської ради (тел.. 097-29-69-672, або спільнота у «Viber» - «Оповіщення у сфері ЦЗ) про виникнення надзвичайної ситуації та вживають заходів з екстреної евакуації усіх людей з укриття в інші безпечні місця.

15. В разі виникнення в укритті пожежі – відповідальні особи вживають заходів щодо її ліквідації за допомогою первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників). Паралельно здійснюються заходи з евакуації учасників навчального процесу.

16. В разі виникнення обвалу, в приміщенні укриття, і якщо відсутня можливість здійснити евакуацію із укриття, через блокування аварійних виходів, відповідальні особи вживають заходів з облаштування аварійного виходу за допомогою відповідного інвентаря (лом, лопати, сокири, кувалди, ножівки, тощо), шляхом розбору фортифікаційних споруджень (мішків з піском, вибивання вікон, дверей), або розбору завалів. Додатково повідомляється служба порятунку (тел.. 101).

 

ІІ. АЛГОРИТМ ДІЙ ВОДІЯ АВТОТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ

1.Зупинити транспортний засіб у безпечному місці (на узбіччі дороги).

2. Поінформувати пасажирів про отриманий сигнал.

3. Вивести пасажирів з траспортного засобу, у разі наявності маломобільних груп населення організувати за допомогою пасажирів (кондуктора) їх евакуацію.

4. Швидко, без паніки зайняти місце у найближчій захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні, паркінгу тощо).

5. Якщо захисної споруди поблизу немає, сховатися за бетонними плитами, бордюром, лягти у заглибленнях землі, згрупуватися та закрити голову руками.

 

ІІІ. АЛГОРИТМ ДІЙ ПЕРСОНАЛУ ТА ВІДВІДУВАЧІВ ІНШИХ ОБ’ЄКТІВ З МАСОВИМ ПЕРЕБУВАННЯМ ЛЮДЕЙ (готелі, ресторани, кафе, туристичні комплекси, адмінприміщення, тощо)

Рекомендації:

1. Забезпечити наявність та готовність системи оповіщення на випадок надзвичайної ситуації воєнного характеру.

2. Визначити найближчі укриття для відвідувачів та персоналу.

3. Позначити маршрути евакуації до укриттів.

4. Призначити осіб, відповідальних за оповіщення, відкриття дверей запасних евакуаційних виходів, забезпечення порядку під час евакуації, збереження майна тощо.

5. Розробити чітку інструкцію для працівників щодо дій за сигналом та провести з ними тренування.

6. Розмістити на видному місці інформацію для відвідувачів щодо порядку дій за сигналом.

7. Періодично доводити інформацію до відвідувачів щодо дій у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації (гучномовним зв’язком, пам’ятками, буклетами тощо).

8. Організувати швидку евакуацію відвідувачів та персоналу у разі загрози.

9. Перевірити відсутність людей у приміщеннях після евакуації.

10. За необхідності вжити обмежувальні заходи щодо кількості відвідувачів.

 

Рекомендації відвідувачам:

1. Ознайомитися з інформацією щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій під час перебування у закладі.

2. Дотримуватися правил поведінки у місцях масового перебування людей.

3. Не залишати неповнолітніх дітей без нагляду.

4. Уважно стежити за сигналами системи оповіщення та оголошеннями адміністрації закладу.

5. Неухильно виконувати вказівки адміністрації закладу.

6. У разі оголошення евакуації негайно залишити приміщення, зберігаючи спокій.

7. Під час евакуації не користуватися ліфтами, спускатися сходами, прямувати визначеними маршрутами евакуації до визначених укриттів.

8. Швидко, без паніки зайняти місце у найближчій захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні, паркінгу тощо).

9. Якщо захисної споруди поблизу немає, сховатися за бетонними плитами, бордюром, лягти у заглибленнях землі, згрупуватися та закрити голову руками.

10. При виникненні паніки зберігайте спокій та здатність швидко і правильно оцінювати ситуацію.

11. За необхідності надати допомогу тим, хто її потребує.

 

 

Головний спеціаліст відділу

цивільного захисту та мобілізаційної

 роботи сільської ради                                                     Володимир ГУРАЛЬ

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора