Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

     ПРОКУРОР НА ЗАХИСТІ ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ

Дата: 24.03.2023 14:52
Кількість переглядів: 91

Фото без опису

                               ПРОКУРОР НА ЗАХИСТІ ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ

            

          Особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право на відшкодування такої шкоди.                   

         Шкоду завдану кримінальним правопорушення або іншим суспільно небезпечним діянням відшкодовує підозрюваний, обвинувачений або фізична чи юридична особа, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.

         Однак, мають місце випадки, коли обвинувачений ухиляється від відшкодування шкоди, тоді позов про відшкодування (компенсації) шкоди завданої кримінальним правопорушення або іншим суспільно небезпечним діянням може бути подано  до суду. Цивільний позов в інтересах держави пред’являється прокурором.

          Так, засуджений Ч. за вчинення катування двох малолітніх дітей, поніс заслужене покарання за вироком суду. Після отримання тілесних ушкоджень, потерпілі-діти упродовж десяти діб  перебували на стаціонарному лікуванні в  обласному комунальному медичному закладі, тому державою  в особі Національної служби здоров’я України, витрачено бюджетні кошти на лікування останнього,  затрати  склали 21 000 грн.  

         З метою повернення  (відшкодування) бюджетних коштів, Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою заявлено позовну заяву до суду про стягнення з засудженої особи на користь установи витрати на стаціонарне лікування потерпілого, яка повністю задоволена


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора