Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Пенсійний фонд України інформує

Дата: 28.04.2023 13:48
Кількість переглядів: 123

Фото без описуФото без опису

КОМУ ПОТРІБНО ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ПЕРЕПРИЗНАЧЕННЯМ СУБС
ИДІЇ НА НЕОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

 

З травня житлові субсидії на неопалювальний сезон більшості одержувачів буде перепризначено автоматично, за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад домогосподарств.

Водночас серед одержувачів є певна категорія, якій субсидію на неопалювальний період буде призначено після надання заяви та декларації.

На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням, якщо:

  • члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання, за які сплачують житлово-комунальні послуги;
  • кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство претендує на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи, які отримують субсидію за адресою, відмінною від місця реєстрації.

 

Виключно на підставі звернення громадянина надається на неопалювальний сезон також житлова субсидія, якщо в опалювальний сезон розмір плати за житлово-комунальні послуги, внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування не перевищував обсягу обов’язкового відсотка платежу. Тобто субсидію було призначено 0,00 грн.

 

У разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.

Фото без опису

ОСОБАМ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС,
ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕРЖАВНА ТА ДОДАТКОВА ПЕНСІЇ

Пенсії за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, призначаються із зменшенням пенсійного віку на 1-13 років. Тривалість страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, зменшується на кількість років зменшення пенсійного віку (у підсумку страховий стаж не може бути менше 15 років):
    учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вік виходу на пенсію зменшується:
•    на 5, 8 або 10 років, в залежності від часу та тривалості роботи в зоні відчуження.

За наявності стажу на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників (у чоловіків  – 10 років і більше, у жінок – 7 років 6 місяців і більше) пенсійний вік додатково зменшується на 3 роки.
За наявності стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників (у чоловіків – 12 років 6 місяців і більше, у жінок – 10 років і більше) пенсійний вік додатково зменшується на 1 рік.

    потерпілим від Чорнобильської катастрофи вік виходу на пенсію зменшується:
•    від 1 до 10 років, в залежності від зони радіологічного забруднення, де проживала/працювала особа та тривалості проживання/роботи;

За наявності стажу на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників (у чоловіків – 10 років і більше, у жінок – 7 років 6 місяців і більше) пенсійний вік додатково зменшується на 2 роки.
За наявності стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників (у чоловіків – 12 років 6 місяців і більше, у жінок – 10 років і більше) пенсійний вік додатково зменшується на 1 рік.
Розмір пенсії за віком обчислюється за загальними правилами відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та залежить від тривалості страхового стажу особи та величини її заробітної плати.
Особам з інвалідністю, яким встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, пенсії по інвалідності призначаються в розмірі відшкодування фактичних збитків із заробітку за роботу в зоні відчуження у 1986-1990 роках або із заробітної плати, визначеної з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати (обчисленої за формулою).

З 01.03.2023 мінімальні розміри пенсій по інвалідності не можуть бути нижчими для:
-    I групи –  8187,48 гривень 
-    II групи – 6549,98 гривень
-    III групи та дітей з інвалідністю – 5048,95 гривень.

До державних пенсій за віком або по інвалідності встановлюється додаткова пенсія, розмір якої залежить від належності особи до відповідної категорії постраждалих:

    особам, що належать до категорії 1:
•    з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:
-    особам з інвалідністю I групи – 474,5 гривні;
-    особам з інвалідністю II групи – 379,6 гривні;
-    особам з інвалідністю III групи – 284,7 гривні;
    для інших осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою:
-    особам з інвалідністю I групи – 341,64 гривні;
-    особам з інвалідністю II групи – 227,76 гривні;
-    особам з інвалідністю III групи – 170,82 гривні;

    особам, що належать до категорій 2 – 4:
-    особам, що належать до категорії 2 – 170,82 гривні;
-    особам, що належать до категорії 3 – 113,88 гривні;
-    особам, що належать до категорії 4 – 56,94 гривні;

    дітям з інвалідністю, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу – 170,82 гривні.
 
Для осіб з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 01.03.2023 розмір мінімальної пенсійної виплати (незалежно від закону, згідно з яким призначено пенсію) не може бути нижче:
-    для осіб з інвалідністю І групи  – 13376,21 гривень,
-    для осіб з інвалідністю ІІ групи – 10700,97 гривень,
-    для осіб з інвалідністю ІІІ групи – 8025,73 гривень.

У разі смерті годувальника, який належав до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, непрацездатним членам сім’ї призначається пенсія у зв’язку з втратою годувальника.
Якщо годувальник був учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника може обчислюватись із заробітку, одержаного годувальником за роботу в зоні відчуження у 1986–1990 роках, або із заробітної плати, визначеної з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати (обчисленої за формулою).
 
Довідково

Мінімальний розмір пенсії – це визначена законодавством, для певної категорії пенсіонерів, величина до якої встановлюються будь-які надбавки, підвищення, доплати до пенсій (за наявності у особи права на них).
Мінімальний розмір пенсійної виплати визначається законодавством з урахуванням, встановлених до пенсій, у тому числі пенсій у мінімальному розмірі, надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсаційної виплати, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора