Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Інформує прокуратура

Дата: 11.07.2023 10:42
Кількість переглядів: 54

Фото без опису

До реальної міри покарання засуджено місцевого жителя за вчинення ряду крадіжок в умовах воєнного стану.

 

 

Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях за фактами крадіжок, вчинених в умовах воєнного стану.

Було встановлено, що упродовж жовтня 2022 року-січня 2023 року, в період дії воєнного стану в Україні, 46-річний мешканець міста Кам’янець-Подільського, переслідуючи корисливий мотив, здійснив крадіжки електроінструменту з території благодійного товариства «МАЙБУТНЄ Є», алкогольних напоїв з магазину «БУЛКА» та парфумів з магазину «ЄВА» в місті Кам’янець-Подільському Хмельницької області.

Викраденим майном обвинувачений розпорядився на власний розсуд.

Загальна сума викраденого становила понад чотири тисячі гривень.

Свою вину у скоєному обвинувачений визнав повністю.

За результатами розгляду судом кримінальних проваджень відносно обвинуваченого, який раніше неодноразово судимий, мав не зняту та непогашену судимість, суд визнав його винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу  України та призначив покарання у виді 5 років позбавлення волі.

 

Посилення відповідальності за вчинення крадіжок та грабежів в умовах воєнного стану.

 

У березні 2022 року, у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану, внесено зміни до Кримінального Кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини передбачені статтями 185, 186, 187, 189, 191 Кримінального кодексу України. Так, звичайна дрібна крадіжка до цього вважалася не злочином, а кримінальним проступком, і за неї було передбачено покарання від штрафу до обмеження волі терміном до 5 років.

Відтепер за вчинення крадіжки в умовах воєнного стану відповідальність стала більш жорсткою, а саме порушнику загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. За вчинення відкритого викрадення чужого майна (грабіж) передбачено покарання у виді позбавлення волі від 7 до 10 років.

Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях за фактами крадіжок та грабежів вчинених в умовах воєнного стану.

Так, упродовж 6 місяців поточного року Кам’янець-Подільським міськрайонним судом, у справах за підтримання публічного обвинувачення прокурорів Кам’янець-Подільської окружної прокуратури, до реальної міри покарання у виді позбавлення волі засуджено 16 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, передбачені частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка вчинена в умовах воєнного стану) та частиною 4 статті 186 Кримінального кодексу України (грабіж вчинений в умовах воєнного стану).

 

 

Інформує Кам’янець-Подільська окружна прокуратура

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора