Звернення до жителів громади, підприємств, установ та організацій щодо заборони випалювання сухої рослинності!

Дата: 27.07.2023 10:35

Звернення до жителів громади,

підприємств, установ та організацій

щодо заборони випалювання сухої рослинності!

Протокольним рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій сільської ради від 23.03.2023 №3 введено заборону на випалювання (спалювання) сухої рослинності на відкритих територіях Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради на період з 24.03.2023 по 14.10.2023.

Відповідно до п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №409  рішення комісії, прийняті у межах її повноважень, є обов’язковими для виконання на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Самовільне й неконтрольоване спалювання рослинних залишків становить велику небезпеку, зокрема загрозу для людського здоров’я та може нанести майнову шкоду.

Керівникам агроформувань рекомендуємо вжити заходів щодо недопущення спалювання стерні, соломи, післяжнивних рештків.

Варто зазначити, що спалювання сухих рослинних залишків карається законом. Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф за порушення вимог пожежної безпеки сягає від 3060 до 6120 грн для громадян і від 15300 до 21420 грн. для посадових осіб.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 до 12240 грн і на посадових осіб - від 21420 до 30600 грн.

У зв’язку з вищезазначеним, звертаємося до жителів громади, її відвідувачів та керівників підприємств, установ і організацій з проханням, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків!

Про виявлені факти спалювання сухої рослинності на відкритих територіях просимо повідомляти місцевий підрозділ Державної служби України з надзвичайних ситуацій (тел. 101), місцевий підрозділ Національної поліції України (тел. 102), а також сільську раду (тел. 7-07-83).

Закликаємо Вас бути свідомими, берегти життя і здоров’я.