Бережіть первоцвіти!

Дата: 19.02.2024 10:35

Первоцвіти! Не зривай! Не купуй! Не продавай!

З приходом теплих і сонячних днів у наших лісах  з'являються тендітні  первоцвіти. Це перша посмішка весни та прикраса лісу.

Закликаємо жителів громади  дбайливо ставитися до червонокнижних видів  рослин!

Згідно зі статтею 88-1 Кодексу про адміністративні правопорушення, за незаконне придбання та збут об'єктів рослинного світу передбачений штраф від 510 до 1700 грн із конфіскацією рослини. Якщо йдеться про рослини, занесені до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів, то штрафи сягають від 1 700 до 3 655 грн.

Первоцвіти належать до видів рослин на межі зникнення, більшість з яких занесені до Червоної книги України та охороняються законом. Збирання цих квітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння.

Будьте свідомими ,не губіть первоцвіти!

Збережемо природу разом!