Державна підтримка фермерських господарств

Дата: 29.03.2024 10:18

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 300 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції».

Новий документ розширює напрями державної підтримки аграріїв, зареєстрованих у Державному аграрному реєстрі, та збільшуються суми виплат.

Порядком передбачено,що отримувачами бюджетних коштів є фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції ,які мають у власності від 3 до 100 голів великої рогатої худоби (корів) чи від 5 до 500 голів маточного поголів’я кіз та/або овець,ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до вимог чинного законодавства.

Бюджетні кошти надаються отримувачам у вигляді спеціальної бюджетної дотації:

- для утримання великої рогатої худоби(корів) ,у розмірі 7000грн.на одну корову;

- для утримання  маточного поголів’я кіз та/або овець,у розмірі 2000грн.на одну козу/вівцю.

Заявки на отримання бюджетної допомоги подаються в Державний аграрний реєстр після оприлюднення оголошення про початок прийому: з 1 травня по 30 червня 2024 року.