Пенсійний фонд інформує
Дата: 22.04.2024 09:06
Кількість переглядів: 123
Пенсіонерам з числа ВПО, які пройшли фізичну ідентифікацію, у квітні забезпечено пенсійні виплати
Станом на 17 квітня 228,4 тис. пенсіонерів з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які набули цього статусу до 24 лютого 2022 року та пройшли фізичну ідентифікацію, отримують пенсійні виплати у квітні.
При цьому враховано факт проходження фізичної ідентифікації в будь-який із визначених способів.
Зокрема, виплати продовжено:
- 161,6 тис. пенсіонерів, які пройшли фізичну ідентифікацію в органах Пенсійного фонду України, у тому числі за допомогою відеоконференцзв’язку – понад 46 тис., через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”) – понад 73 тис.;
- 31,5 тис. пенсіонерів, які особисто звернулися до відділення АТ “Ощадбанк“;
- 0,4 тис. пенсіонерів з числа ВПО, які перебувають за кордоном, на підставі наданих ними документів (у тому числі посвідчення, що фізична особа є живою, отриманого в закордонній дипломатичній установі України), які надійшли до територіального органу Пенсійного фонду України;
- 0,8 тис. осіб за даними, отриманими від Міністерства соціальної політики України.
Чи можу я сплачувати добровільний внесок, якщо мені вже виповнилося 60 років, але через недостатню кількість страхового стажу пенсію не призначено?
Добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть брати як застраховані, так і незастраховані особи старші 16 років.
Важливо, щоб у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування була інформація про таких громадян і вони не були пенсіонерами (частина 9 статті 12 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).
Тобто сплачувати добровільні пенсійні внески ви можете до того часу, поки вам не буде призначено пенсію.