Пенсійний фонд інформує
Кому з отримувачів житлових субсидій та пільг потрібно до 1 липня звернутись за продовженням виплат
Звертаємо увагу! Якщо ви одночасно відповідаєте всім (!) наступним критеріям:
- є отримувачем житлово-комунальної субсидії або пільги,
- були отримувачем субсидії або пільги станом на початок повномасштабної агресії російської федерації 24 лютого 2022 року,
- проживали (чи проживаєте) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
- з початку повномасштабної агресії не звертались до органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги,
то вам потрібно зробити це до 1 липня 2024 року.
Подати заяву та необхідні документи до органу Фонду можна в один із способів:
- особисто – через сервісні центри Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг;
- поштою – на адресу органу Фонду; онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” або через портал “Дія”.
Довідково: відповідно до постанови Уряду від 08.05.2024 № 521 громадяни, які у 2022 році проживали на тимчасово окупованих територіях або територіях активних бойових дій, де структурні підрозділи з питань соціального захисту населення не мали можливості здійснювати свої повноваження, та яким пільги і житлові субсидії виплачувалися згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 215 “Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану”, для продовження отримання виплат повинні до 1 липня 2024 року звернутись до органів Пенсійного фонду України із заявами про призначення житлової субсидії або пільги.
Чи може пенсіонер-ВПО для проходження ідентифікації звернутись до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України?
Так. Якщо особа хоче пройти ідентифікацію, звернувшись особисто до органу Пенсійного фонду України, то вона може прийти до будь-якого обраного сервісного центру Пенсійного фонду України. З собою потрібно мати документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України).
Крім того, пройти ідентифікацію можна й іншими способами:
- у відділенні АТ “Ощадбанк“;
- через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду Україниза допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;
- за допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі Пенсійного фонду України (відповідний Порядок затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 20.11.2023 № 49-2, зареєстровано у Міністерстві юстиції України 05.12.2023 за №2111/41167).
Якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном – в закордонній дипломатичній установі України необхідноотримати документ, який посвідчує, що фізична особа є живою. Документ разом із заявою про проходження ідентифікації (довільної форми) слід направити до територіального органу Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебуває на обліку. Оригінал документа разом із заявою можна направити засобами поштового зв’язку або в сканованому вигляді – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.