Слобідсько-Кульчієвецька громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Пенсійний фонд інформує

Дата: 24.05.2024 13:24
Кількість переглядів: 117

Фото без опису

Фото без опису

Отримувачам житлових субсидій та пільг, які у 2022 році проживали на тимчасово окупованих територіях або територіях активних бойових дій, потрібно звернутись за продовженням виплат

Урядом прийнято рішення про відновлення з червня 2024 року загального порядку призначення та виплати житлових субсидій і пільг для осіб, які отримували такі виплати за окремим централізованим механізмом, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 215 “Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану” (далі – Постанова 215).

Прийняті зміни передбачають необхідність для субсидіантів та пільговиків, які отримують виплати згідно з Постановою 215, звернутись до органів Пенсійного фонду України з документами для встановлення права на продовження таких виплат.

Важливо!

Критерії, за якими визначається  належність осіб до категорії отримувачів, яким необхідно звернутися за продовженням виплат:

  • отримують житлову субсидію або пільгу по теперішній час, та
  • були отримувачами житлової субсидії або пільги станом на початок повномасштабної агресії російської федерації 24 лютого 2022 року,та
  • проживали (чи проживають) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій,та
  • з початку повномасштабної агресії не звертались до органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги.

 Подати заяву та необхідні документи можна в один із зручних способів:

– відвідавши найближчий сервісний центр Пенсійного фонду України;

– через уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад;

– через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП);

– направивши документи поштою на адресу органу Фонду;

– онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” або через портал “Дія”.

Довідково:

Загальний порядок надання житлових субсидій та пільг регламентується постановами Кабінету Міністрів України:

від 17.042019 373 “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі”;

від 21.10.1995 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”.

Фото без опису

Протягом 2001-2002 років працював у лісгоспі, маю відповідний запис у трудовій книжці, але відбиток печатки, який поставлено під час звільнення, - нечіткий. Водночас в особистому кабінеті на вебпорталі я бачу дані про цей період роботи. Чи можуть взяти це до уваги?

В особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України людина може ознайомитись з інформацією про наявний страховий стаж та розмір заробітної плати, яка враховується для розрахунку пенсії.

У випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження стажу обов’язково приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Зазначене положення передбачено Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 N 637 (зі змінами).

Тобто за наявності в Реєстрі інформації про період, коли ви працювали в лісгоспі протягом 2001-2002 років, цей період буде зараховано до страхового стажу.

Фото без опису

Уклала договір про добровільну участь з Пенсійним фондом України, сплачувала внески протягом трьох місяців, а у квітні вийшла заміж та змінила прізвище. Чи потрібно вносити зміни в договір?

Укладений з Пенсійним фондом України договір про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (Договір приєднання) діє до кінця поточного календарного року (тобто до 31 грудня 2024 року). Протягом зазначеного періоду внесення змін до вже укладеного договору не передбачено.  

При сплаті добровільних внесків за новим прізвищем, місяці здійснення платежу будуть зараховані до вашого страхового стажу, оскільки в договорі, крім прізвища, зазначені інші реквізити, які дозволяють ідентифікувати особу.

Перевірити зарахування страхового стажу можна в особистому кабінеті застрахованої особи, сформувавши довідку за формою ОК-5.

Фото без опису

Як може маломобільний пенсіонер-ВПО пройти ідентифікацію?

Щоб ідентифікацію могли пройти пенсіонери з різними можливостями доступності до послуг, передбачено кілька способів ідентифікації, зокрема дистанційних.
Якщо маломобільний пенсіонер не має можливості пройти ідентифікацію в сервісному центрі Пенсійного фонду України або у відділенні АТ “Ощадбанк“, він може скористатись послугою онлайн:

  • через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;
  • за допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі Пенсійного фонду України.

Крім того, якщо маломобільні громадяни за станом здоров’я не мають можливості самостійно здійснювати свої права та виконувати обов’язки, у заяві / зверненні на проходження ідентифікації шляхом відеоконференцзв’язку вони можуть зазначити про необхідність присутності під час проведення відеоідентифікації персонального асистента або помічника.

Довідково
Особа з порушеннями слуху та мовлення в заяві / зверненні може зазначити інформацію про потребу залучити до сеансу відеоідентифікації перекладача жестової мови.
За недієздатних осіб та осіб, дієздатність яких обмежено, заяви подаються опікунами, піклувальниками, представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів чи піклувальників.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора