Пенсійний фонд інформує
На інформаційній сторінці вебпорталу Пенсійного фонду України діють зручні функції для людей з порушенням зору
Пенсійний фонд України активно підтримує впровадження інклюзивних підходів щодо забезпечення інформаційної доступності послуг.
Зокрема, інформаційна сторінка вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України https://www.pfu.gov.ua/ має адаптовану версію для осіб з порушенням зору, завдяки чому ця категорія користувачів може легко отримати доступ до необхідної інформації та взаємодіяти з Фондом у зручний спосіб.
Праворуч у верхній частині інформаційної сторінки розміщено кнопку з піктограмою ока “Для людей з порушенням зору”. Вона дозволяє налаштувати розмір шрифту, обрати колірну тему (чорну чи білу), а також відключити зображення або зробити їх чорно-білими.
Крім того, текстові та візуальні повідомлення створюються в доступному для сприйняття вигляді для осіб з порушенням зору.
До повідомлень у вигляді інфографік, які публікуються на інформаційних ресурсах Фонду, надається текстовий опис, що еквівалентний зображенню. Це дозволяє користувачу, який прочитає цей текстовий опис за допомогою скрінрідера, отримати потрібну інформацію в повному обсязі.
ОНЛАЙН НАВЧАННЯ ГУ ПФУ для страхувальників
ГУ ПФУ в Хмельницькій області is inviting you to a scheduled Zoom meeting.
Topic: Вебінар для страхувальників - ГУ ПФУ в Хмельницькій області's Zoom Meeting
Time: Sep 10, 2024 10:00 Helsinki
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/4149041133?pwd=V0HIXWXtZ2XRVlPZu30NZtzaZ864o8.1&omn=88208094873
Meeting ID: 414 904 1133
Passcode: 14789
Пенсійний калькулятор: нові можливості електронного сервісу
Сервіс “Пенсійний калькулятор” за час свого існування отримав чимало прихильників, адже дозволяє майбутнім пенсіонерам оцінити розмір своєї майбутньої пенсії за віком.
Також за допомогою “Пенсійного калькулятора” можна порахувати наявний страховий стаж людини (при введенні всіх необхідних даних за трудовою книжкою за періоди до 01.01.2004) та визначити вік виходу на пенсію з урахуванням ймовірно набутого стажу (60, 63 чи 65 років).
Донедавна сервіс був доступний користувачам лише в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua). Сьогодні Фондом реалізовано ще один режим доступу до послуги – у сервісних центрах головних управлінь Пенсійного фонду України.
Відтепер фахівці, які ведуть прийом громадян у сервісних центрах, можуть за допомогою “Пенсійного калькулятора” за зверненням людини розрахувати її страховий стаж та орієнтовний розмір пенсії.
Для цього “Пенсійний калькулятор” використовує дані, що містяться в електронних реєстрах Пенсійного фонду України. Крім того, за потреби можна додати відомості про ті періоди трудової діяльності, які були в реєстрах відсутні.
Важливо!
“Пенсійний калькулятор” розраховує орієнтовний розмір пенсії за віком за показниками, які наявні на момент розрахунку, та з урахуванням чинних механізмів обчислення страхового стажу і заробітної плати: сервіс не здійснює припущень щодо зростання середньої заробітної плати в Україні в наступні роки чи рівня інфляції. Саме тому розрахунок розміру пенсії в короткостроковій перспективі – більш точний.
Чи може жінка, яка має інвалідність з дитинства, одночасно отримувати
і соціальну допомогу в управлінні соцзахисту, і пенсію по втраті годувальника?
Особа з інвалідністю з дитинства, яка отримує державну соціальну допомогу в органах соціального захисту населення, може одночасно отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника за наявності такого права.
Довідково
Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, зокрема особам з інвалідністю з дитинства, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу від 1 до 15 років (тривалість страхового стажу, що дає право на пенсію членам сім’ї, залежить від віку, в якому помер годувальник) або незалежно від тривалості страхового стажу годувальника у випадках, визначених частиною 1 статті 36 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".
Я – ФОП, працюю за спрощеною системою оподаткування (перша група). За який період і в якому розмірі буде враховано мої доходи для призначення субсидії, якщо звернусь за виплатою у вересні?
Для розрахунку житлової субсидії у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального/неопалювального сезону, враховуються доходи за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії (пункт 37 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”).
Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений у таких розмірах:
- одного розміру мінімальної заробітної плати – для платників єдиного податку першої групи;
- двох розмірів мінімальної заробітної плати – для платників єдиного податку другої групи;
- трьох розмірів мінімальної заробітної плати – для платників єдиного податку третьої групи.
(Пункт 9 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”).
У вашому випадку буде враховано доходи за І-II квартали поточного року. До сукупного доходу фізичної особи – підприємця за кожен місяць зазначеного періоду буде враховано один розмір мінімальної заробітної плати, незалежно від отримання (неотримання) доходів.