Пенсійний фонд інформує
На початку 2025 року мені виповнюється 60 років і я планую вихід на пенсію. Якими документами маю підтвердити свою підприємницьку діяльність як ФОП у 1998-2002 роках?
Документами, які підтверджують період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності до 01.01.2004, можуть бути:
На загальній системі оподаткування:
-
відомості з Реєстру застрахованих осіб;
-
документи про сплату страхових внесків: платіжні доручення, квитанції установ банків, документи, що підтверджують поштовий переказ, довідки Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків.
На спрощеній системі оподаткування:
-
відомості з Реєстру застрахованих осіб;
-
свідоцтво про сплату єдиного податку;
-
спеціальний торговий патент;
-
патент про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян;
-
документи про сплату єдиного податку (платіжні доручення, квитанції установ банків, документи, що підтверджують поштовий переказ, довідки Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків);
-
довідки про реєстрацію особи як суб’єкта підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування, які видаються органами Державної податкової служби України.
Довідково
Питання регулюється:
-
Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (стаття 24);
-
Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (пункт 4);
-
Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 № 1566/11846 (підпункт 2 пункту 2.1).
ОНЛАЙН НАВЧАННЯ ГУ ПФУ для страхувальників
ГУ ПФУ в Хмельницькій області is inviting you to a scheduled Zoom meeting.
Topic: Вебінар для страхувальників - ГУ ПФУ в Хмельницькій області's Zoom Meeting
Time: Nov 26, 2024 10:00 Helsinki
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/4149041133?pwd=4y77bEslV3ymenvdh3pGlnX2ZaaGI5.1&omn=85864742696
Meeting ID: 414 904 1133
Passcode: 123789
Уряд запровадив нові правила підтримки для громадян в опалювальний період
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 08.11.2024 № 1285 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо особливостей врахування доходів отримувачів житлових субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, які використовують альтернативні джерела енергії», якою змінено окремі умови надання житлових субсидій.
Так, для одержувачів виплат, які уклали договір з надавачами послуг з постачання та розподілу електричної енергії, розмір пільги або субсидії на їх оплату протягом воєнного стану розраховується з урахуванням соціальних нормативів, незалежно від того, чи фактично надається така послуга. Тобто якщо в період дії воєнного стану надання послуги з постачання та розподілу електроенергії припиняється, то житлова субсидія або пільга на цю послугу продовжує надаватись, а їх розрахунок здійснюється за встановленими соціальними нормативами.
Водночас визначено, що житлові субсидії призначаються і в разі купівлі домогосподарством, зокрема у кредит, генеруючих установок, що виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру, та їх комплектувальних виробів, якщо разовий платіж для купівлі такого обладнання не перевищив 150 тис. грн.
Крім того, з 50 тис. грн до 100 тис. грн збільшено величину граничного розміру покупки, яка визначає право на призначення житлової субсидії. Так, якщо будь-хто зі складу домогосподарства протягом 12 місяців до місяця звернення за житловою субсидією здійснив покупку на суму, яка на дату проведення операції не перевищує 100 тис. грн, то це не є перешкодою для надання житлової субсидії.
Детальніше з постановою можна ознайомитись за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-do-deiakykh-postanov-kabinetu-ministriv-ukrainy-zmin-shchodo-osoblyvostei-vrakhuvannia-t81124
Чи можна в різні місяці сплачувати різну суму добровільних пенсійних внесків?
Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування — це простий спосіб здійснювати страхові внески та набути страховий стаж або збільшити заробітну плату для майбутньої пенсії.
Сплачувати добровільні пенсійні внески можуть громадяни, які не є пенсіонерами: як працюючі (застраховані) особи, так і непрацюючі. Для сплати добровільних внесків потрібно укласти в електронній формі договір з Пенсійним фондом України.
Періодичність сплати та розмір добровільних внесків людина визначає самостійно.Однак, щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою за розмір мінімального страхового внеску (визначається 22% розміру мінімальної заробітної плати).
Важливо!У різних місяцях сума сплачених добровільних внесків може бути різною. Сума сплачених страхових внесків враховується за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України.
Я – учасник бойових дій. Знаю, що є можливість подати спрощену заяву на пільгу з оплати житлово-комунальних послуг поштою. Яка дата буде вважатися датою мого звернення до Пенсійного фонду України?
Пільга на оплату житлово-комунальних послуг – це встановлена законодавством перевага, що надається визначеним категоріям осіб. Пільгу отримує одержувач, дані про якого внесено до Реєстру осіб, які мають право на пільги.
Наразі, у період воєнного стану, в Україні триває експериментальний проєкт, який спрощує ветеранам війни процедуру звернення за пільгою на оплату житлово-комунальних послуг: замість двох окремих заяв (про включення до Реєстру осіб, які мають право на пільги та надання пільг) за експериментальним проєктом подається одна спрощена – про взяття на облік та надання пільг.
Якщо заява на призначення пільги на оплату житлово-комунальних послуг подається поштою, датою звернення вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Форму спрощеної заяви наведено за посиланням https://tinyurl.com/33z3kmhy .
Довідково
Порядок реалізації експериментального проекту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1395 “Про реалізацію експериментального проекту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу”.