.
Щорічно, в останню неділю травня, українська екологічна спільнота відзначає Міжнародний день Дністра.
Міжнародний день Дністра – чудова нагода вчергове привернути увагу суспільства до раціонального і дбайливого використання водних ресурсів та через поширення екологічних знань посилити виховання шанобливого й відповідального ставлення до щедрот природи.
Дністер – ріка на південному заході України та в Молдові. Частково по Дністру проходить кордон між Україною та Молдовою. Річка бере початок на північно-східних схилах Карпатських гір поблизу с. Вовче Турківського р-ну Львівської області на висоті близько 1000 м (над рівнем моря) і впадає в Дністровський лиман Чорного моря. Довжина – 1362 км, площа – 72,1 тис. км², у межах 7 областей України – 925 км, площа басейну – 52,7 тис. км².
Довжина – 1362 км, площа – 72,1 тис. км², у межах 7 областей України – 925 км, площа басейну – 52,7 тис. км².
Довжина річки в межах Хмельницької області — 152 км.
На території Хмельницької області протікають основні ліві притоки Збруч, Жванчик, Смотрич, Студениця, Ушиця, Калюс та інші. На лівому березі Дністра на території Кам’янець-Подільського та Хмельницького районів Хмельницької області знаходиться Національний природний парк “Подільські Товтри”, який входить до списку семи природних див України та створений для збереження, відтворення та раціонального використання природних ландшафтів Поділля з унікальними історико - культурними комплексами, які мають високе природоохоронне, естетичне, наукове, рекреаційне та оздоровче значення.
Відзначення Дня Дністра має на меті закликати суспільство змінити своє відношення до використання водних ресурсів, зокрема Дністра, посилити екологічну освіту та виховати шанобливе ставлення до природних багатств, свідомо підходити до питань збереження чистоти річок та водойм для того, щоб ми могли передати нашим нащадкам найбільший скарб на землі – чисту воду.